KONST / Litografier / Färglitografi 15652006
*
nr 1565 2006
Bo Jansson
(f. 1939), Sverige
Utsikt vid Skeppsbron. Signerad, numrerad 77/260. Färglitografi, bildmått: 52x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x61 cm
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 21:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 16:45:01
1
400 kr
25/9 20:54:42
2
800 kr
25/9 20:58:30
3
500 kr
25/9 20:58:30
2
600 kr (Budbetjänt)
25/9 20:58:49
3
700 kr
25/9 20:58:49
2
800 kr (Budbetjänt)
25/9 20:59:31
2
1.000 kr
25/9 21:01:05
3
900 kr
25/9 21:01:05
2
1.000 kr (Budbetjänt)
25/9 21:05:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
25 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo jansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt vid skeppsbron
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Bo Jansson
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1565 2006
Bo Jansson
(f. 1939), Sverige
Utsikt vid Skeppsbron. Signerad, numrerad 77/260. Färglitografi, bildmått: 52x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x61 cm
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 16:45:01 | 1 | 400 kr |
25/9 20:54:42 | 2 | 800 kr |
25/9 20:58:30 | 3 | 500 kr |
25/9 20:58:30 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:58:49 | 3 | 700 kr |
25/9 20:58:49 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:59:31 | 2 | 1.000 kr |
25/9 21:01:05 | 3 | 900 kr |
25/9 21:01:05 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
25/9 21:05:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
25 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo jansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt vid skeppsbron
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27